A HÁZI HOMOKTÖVIS FAGYITÓL A CUKRÁSZMŰHELYIG
Hozzávalók:
3 kávés csésze fagyasztott Homoktövis gyümölcs vagy 2-3 evőkanál Homoktövis fagyi Paszta
4 evőkanál édesítő ízlés szerint lehet (fruktóz, nyírfacukor, xilit, kókuszvirágcukor, stevia, méz, csicsókasűrítmény vagy datolyapaszta), aki édesebben szeretné a fagyit dupla adag édesítőt számoljon)
3 dl növényi tejszín (pl. zabtejszín, rizstejszín) vagy kókuszkrém (a paleosok se maradjanak ki)

Elkészítése:
(nem szükséges fagyigép hozzá!)
Mindent tegyünk turmixba, és jól dolgozzuk össze, majd tegyük kis időre a fagyasztóba, 15-20 percenként keverjük át, hogy szép krémes legyen az állaga. Végül, ha megfelelő a szilárdsága fagyi szedő kanállal, szép gombócokat tornyozhatunk egy mutatós fagyi kehelybe. Díszíthetjük a tetejét pár szem Homoktövis gyümölccsel, dióval vagy csurgathatunk rá Étcsokit. Utolsó fázisként mehet is az asztalra.
Természetesen elkészíthetjük a fagyit vizes alapuan vagy tejes alapuan, joghurttal keverve, ki-ki saját ízlésének megfelelően.
Ne hagyd ki a világbajnok homoktövis-étcsoki vagy homoktövis-banán fagyi ízpárosításokat sem.
CUKRÁSZ SAROK:

Ha nem szeretnél otthon pepecselni a házi fagyi készítéssel, kóstold meg partnerünk a Fehérvárcsurgói Zámbó Cukrászda és Fagylaltozó Kézműves tejes alapú Homoktövis fagylaltját. (Cím: Fehérvárcsurgó, Vörösmarty tér, 260/1 hrsz, 8052)

A Zámbó Cukrászda Fehérvárcsurgó központjában, turisták által is látogatott kiránduló és még számtalan látnivalóval (Károlyi Kastély, botanikus kastélykert, Gaja-völgye, Fehérvárcsurgói tó, stb.) körülvett helyen várja szeretettel az idelátogatókat.
Kultúrált, elegáns belső térrel, reprezentatív kerthelyiséggel, udvarias kiszolgálással várja vendégeit.
Nyitvatartás: A hét minden napján 10 -19-ig.
Aprósüteményekkel, tortákkal, parfékkal, fagylalttal, valamint egyedi áruikkal állnak a kedves vendégek, turisták rendelkezésére!
Esküvők, családi rendezvények méltó kísérője a náluk rendelt termék.
Megrendelés esetén készítményeiket a rendezvény helyszínére is kiszállítják 30km-en belül.
Cégük hagyományokra épülő -tartósitószerektől mentes – gyártástechnológiát követ, mely szavatolja a vásárlók megelégedését szolgáló egyenletesen magas minőséget.
Tipp: Gyertek el a most hétvégén Károlyi Kastélyparkban megrendezendő 12. Nemzetközi Dísznövény és virágkiállításra. A színpompás virágkavalkád mellett megkóstolhatjátok többek között a Zámbó Cukrászda fagylaltjait is, de kóstolhatok homoktövis teát, letesztelhetitek a helyi őstermelők legkülönfélébb mézválasztékát. Ha családosan érkezel Gyerekprogramokból sem lesz hiány.

RECEPT BEKÜLDŐ NYEREMÉNYJÁTÉK:
Ha neked is van egy jó homoktövises fagyi recepted és ezt képekkel v. videoval is dokumentálni tudod küld be a drfitokup@t-online.hu e-mail címre , “homoktövis fagyi recept” tárgy megjelöléssel 2016.06.20-ig, a legjobb recept beküldői között homoktövis fagyi pasztát és fagyasztott homoktövisbogyót sorsolunk ki. A nyerteseket e-mailen értesítjük.